Protez Tırnak Nedir? Nasıl Uygulanır?

Güzellik kategorisine 10 Mart, 2018 tarihinde eklendi, 1.586 defa okundu

Protez tırnak gerçek tırnağın üzerine uygulanan son derece kolay bir uygulamadır. Özellikle tırnağı uzamayan veya tırnaklarına şekil veremeyen kişiler için hazır halde bulunan tırnaklar protez tırnaklardır. Protez tırnak uygulaması tırnağın üzerine konulan koruyucu maddelerle uygulanmakta olup hazır halde bulunan uzun tırnaklardır.Koruyucu madde kullanımı sayesinde tırnaklara herhangi bir şekilde zarar vermeyen uygulama 6 ay boyunca rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ancak tırnak bakımının düzenli olarak yapılması son derece önemlidir. İstenildiği anda kolay bir şekilde çıkarılabilen protez tırnaklar her şartta kullanılabilmektedir.

Protez Tırnak Kullanımı Nasıldır?

Son derece doğal ve konforlu olduğundan dolayı protez tırnaklardan herhangi bir rahatsızlık hissedilmesi söz konusu değildir. Protez tırnaklara oje uygulaması yapılabilmektedir. Üstelik protez tırnaklara uygulanan oje normal tırnaklara göre çok daha fazla uzun ömürlüdür. Tırnak uzunluğu kişilerin taleplerine göre değişebilmektedir. Kullanımda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur protez tırnağın hiçbir şekilde kimyasal maddelerle temas etmemesi gerektiğidir.

Protez Tırnak Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Protez tırnak uygulamasını kimler yaptırabilir sorusu kadınların en merak ettiği soruların başında gelmektedir. Tırnaklarında herhangi bir şekilde bulaşıcı hastalık bulunmayan herkes yaptırabilir. Mantar gibi bulaşıcı hastalıklar tedavi edildiği takdirde protez uygulaması rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Protez uygulamasını yaptırabilecek kişiler şu şekildedir:

  • Tırnakları kırılgan özelliğe sahip bayanlar için protez tırnak uygulaması son derece idealdir.
  • Tırnak yeme huyu olan kişiler protez tırnak yaptırabilir.

Tırnaklarını bir türlü uzatamayan veya tırnakların yoğun olarak kullanıldığı mesleklerde çalışanlar için protez tırnaklar uygundur.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnaklar el veya tırnak cinsine bakılmaksızın herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir. Uygulama yapılmadan önce tırnaklara bir takma tırnak yerleştirilmektedir. Takma tırnak gerçek tırnağın tüm yüzeyine yapıştırılmamaktadır. Protez gerçek tırnağın üzerine yerleştirildikten sonra orijinal tırnak seviyesine kadar törpülenmektedir. Törpüleme işleminde herhangi bir yükseklik farkı meydana gelmesi önlenmektedir. Tırnaklar törpülendikten sonra akrilik veya jel uygulamasına geçilir. Protez tırnaklarda ağırlıklı olarak akrilik uygulaması tercih edilmektedir. Akrilik uygulaması tamamlandıktan sonra tırnaklar pürüzlü bir yüzeye sahip olur. Pürüzlü yüzeyi ortadan kaldırabilmek için tırnaklar tekrar törpülenir ve parlatılır. Tırnaklar canlı bir hale kavuşturulduktan sonra oje sürerek günlük yaşamınızda bakımlı ve konforlu tırnaklara sahip olmanız sağlanır. Bu uygulama yaklaşık 1.5 saat sürmektedir. Protez tırnakların 1 ayın sonunda tekrar yenilenmesi gerekir. Yenileme işlemi tırnakların uzaması nedeniyle zorunludur. Dolgu maddesi kullanılarak protez tırnaklar yenilenmektedir.

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılmaktadır?

Uygulamanın gerçekleştirildiği merkezler aracılığıyla kolayca çıkarılabilir. Protez tırnaklar çıkartıldığında tırnaklarda herhangi bir incelme meydana gelmesi söz konusu değildir. İncelme meydana gelse de bu süreç geçici olup kısa sürede eski haline kavuşur. Protez tırnakları evde çıkarmak mümkün değildir. Aksi halde tırnaklarınızda kalıcı hasarlara neden olabilirsiniz. Bu sebeple mutlaka uzman yardımıyla protez tırnakların çıkarılması gerekir.
Protez tırnak çeşitleri ile ilgili diğer makalemizi okumak istiyorsanız tıklayın.

Etiketler : ,

Yorum Yaz