Protez Tırnak Çeşitleri

Güzellik kategorisine 10 Mart, 2018 tarihinde eklendi, 3.200 defa okundu

Tırnakları cansız olan, tırnak yeme problemi yaşayan ve bir türlü tırnakları uzamayan bayanlar için protez tırnak uygulaması kurtarıcı bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Protez tırnak çeşitleri üç gruba ayrılmaktadır. Protez tırnaklar hem kolay şekilde uygulanabilir hem de rahatlıkla çıkarılabilir. Herkesin tırnak ve el yapısına uygun protez tırnak uygulamaları profesyonel merkezlerde sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Jel protez tırnak, akrilik protez tırnak ve dippig protez tırnak olmak üzere üç gruba ayrılan tırnaklar kişilerin tırnak yapısı ve ihtiyaçlarına uygun olarak kullanılmaktadır.


Jel Tırnak

Jel tırnak yönteminde tırnağa jele benzeyen bir sıvı uygulaması yapılmaktadır. En çok tercih edilen protez tırnak yöntemlerinden biri olan jel tırnaklar dayanıklı olması sebebiyle hem uzmanlar hem de protez tırnak uygulaması yaptıracak bayanlar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Jel sıvı üç farklı adım ile sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Jel tırnak uygulamasına başlarken öncelikle jel sıvı tırnağı sabitlemek için dikkatli bir şekilde kullanılmaktadır. Ardından daha kıvamlı bir jel sürülerek tırnağa şekil verilmektedir. En son aşamada jel yardımıyla tırnağa son hali verilir ve sürülen son jel uygulaması sayesinde parlayan tırnaklara sahip olma imkanı sunulur.

Akrilik Tırnak

Diğer bir protez tırnak yöntemi ise akrilik tırnak uygulamasıdır. Özel bir sıvı ve toz kullanılarak uygulanan protez uygulaması akrilik tırnaklar çok kullanılsa da tam olarak doğal bir görünüm kazandırmamaktadır. Akrilik tırnak uygulaması gerçekleştirilirken tırnağın uç kısmına plastik bir tırnak yerleştirilmektedir. Ardında sıvı ve toz kullanılarak hazırlanan özel karışım tırnağın boş kalan kısımlarına uygulanmakta ve tırnak doldurulmaktadır.

Dippig Tırnak

Bir başka protez tırnak uygulaması olan dippig tırnaklar akrilik uygulamasına benzemektedir. Ancak akrilik uygulamasından ayrılan en önemli yönü kokusuz olmamasıdır. Akrilik tırnaklar kokusu nedeniyle bayanlar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir. Kokusuz bir uygulama olan dippig tırnakların akrilik tırnaklardan ayrılan bir başka yönü ise tırnak görünümünün mat olmasıdır.

Protez Tırnak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pürüzlü, küçük tırnakları bulunanlar, tırnak yeme alışkanlığı nedeniyle tırnaklarını göstermekten çekinenler protez tırnak uygulaması sayesinde büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Güzel ve bakımlı görünmenin önemli yollarından biri de bakımlı tırnaklardır. Her davet ve kıyafete uygun ojeler sürerek bakımlı ellere sahip olmak ister misiniz? Protez tırnak uygulaması yaptıranlar rahatlıkla istediği ojeyi sürme imkanına sahiptir. Ojeyi çıkarmak için kesinlikle aseton kullanılmaması gerekmektedir. Kimyasal maddelere karşı son derece hassas olan protez tırnaklar için kimyasal içermeyen oje çıkarıcıların kullanılması önemlidir. Maliyeti protez tırnak çeşitleri, kullanılan malzeme kalitesine, tırnak uzunluğuna ve protez tırnak uygulamasını yapan merkeze göre farklılık göstermektedir.

Etiketler : ,

Yorum Yaz