Küçük Odalar İçin Dekorasyon

Dekorasyon kategorisine 17 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 2.033 defa okundu

Ev dekorasyonu estetik açıdan herkes tarafından önem gösterilen bir konudur. Özellikle Küçük Odalar İçin Dekorasyon yeterince zordur. Bulunduğu yerin iç açıcı olması, estetik olması, asil ve hoş görünmesi isteklerine bağlı olarak dekorasyonlar da bunlara göre şekil alır. Ancak dekorasyon yaparken her zaman her şey maalesef istediğimiz gibi olmaz. Eşyaları seçebiliriz, evet ama bütçemize uygun olanının en güzelini seçmek durumundayız.

kucuk-odalar-icin-dekorasyon

Küçük odalar için dekorasyon yapılması en zorlanılan yerlerdir. İster yatak odası ister oturma odası olsun küçükse dekorasyonu zordur. Ancak küçük odayı dekore etmek imkânsız değildir. Hatta çoğu zaman çok güzel şeyler de ortaya çıkarılabilir. Bu biraz bütçenize ancak en çok yaratıcılığınıza bağlıdır.

Küçük bir odayı dekore ederken dikkat edilmesi ayrıntılar ve mutlaka kullanılmalı denilen nesneler vardır.

kucuk-odalar-icin-dekorasyon-2

Küçük Odalar İçin Dekorasyon Yaparken Renkler Nasıl Olmalıdır?

Renkler ve ışık kullanımları odayı ferah ve iç açıcı bir yer haline getirmek için çok önemli ayrıntılardır. Açık ve ışığı yansıtan renkler tercihiniz olmalıdır. Özellikle beyaz rengi bulunduğu ortamı daha geniş gösterecektir. Koyu renkler ise kesinlikle kullanmamanız gereken renklerdir. Odayı olduğundan daha küçük ve daha basık bir halde gösterecektir.

Odada kullanılan nesneler de renk kadar önemlidir. Ayna kesinlikle kullanılması gereken bir objedir. Bulunduğu alanı her zaman daha büyük gösterecektir. Bir tablo veya vazo kullanımı da seçilen nesneler için iyi bir tercih olacaktır. Doğa temalı objeleri daha çok tercih etmelisiniz.

kucuk-odalar-icin-dekorasyon-3

Perde seçiminde büyük perdeler yerine daha küçük ipli perdeleri tercih edebilirsiniz. Halılar da perdeler gibi küçük ve desensiz olmalıdır. Yatak örtülerinde de abartıdan kaçınmanız tavsiye edilen yöntemdir. Fazla büyük ve abartılı objeler ortamı küçültecektir.

Dolaplar küçük olmalı mümkünse yatak başları ve bazalar depolama alanları olarak kullanılmalıdır. Masanızı açılıp kapananlardan seçip kitaplığınız için de rafları kullanırsanız küçük odanız daha büyük ve modern görünecektir.

Etiketler : ,

Yorum Yaz