İphone 7 Nasıl Bir Telefon

Telefon kategorisine 22 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 2.243 defa okundu

Ve İphone 7 sonunda çıktı. Günümüz teknoloji dünyasında yeniliklere yetişemiyoruz dersek sanırım yanlış olmaz. Her geçen gün birçok marka yeni modellerini çıkarıyor. İphone 7 En son olan yeniliklerden bir tanesi ve Apple‘ın kullanıma sunduğu modelidir. Peki, neden Apple’ın yeni modelini alalım?
iphone-7

İphone 7 nasıl bir telefondur?

Bakıldığında bir önceki modeli olan İphone 6’dan farklı bir tasarımla karşımıza çıkmıyor. Köklü bir değişim yok anlayacağınız. Genel hatlarıyla yeni model eski modelin ana hatlarını koruyor. Ancak yine de hiç yok da diyemeyiz. Mesela eski modelde olan rahatsız edici anten şeritleri İphone 7 modelinde alt ve üst bölümlerde yerlerini alarak rahatsızlığı ortadan kaldırmış.

Rahatsız eden anten görüntüsünün kaldırılmasıyla birlikte telefonun arka bölümünde daha sade ve estetik bir görünüm kazandırılmış. Ancak tasarımında değil ama kulaklık girişinin kaldırılmasında köklü bir değişim sergilemiş yeni model. Böylece kulaklık girişi tarih oluyor. Bunun yanında yeni modelde karşımıza fazladan hoparlör ekleyen bir destekle çıkıyor Apple. Ancak şu soruyu sormakta fayda var. Kulaklıkları ne yapacağız?

iphone-7-ve-iphone-7-plus

Kulaklıkları kullanmak istersek artık şarj giriş yerini yani Lightning portu kullanmamız gerekiyor. Eski kulaklıkları kullanmak için ise Apple‘ın sağladığı bir avantaj olan dönüştürücüyü kullanabileceğiz. Bu durumda eski kulaklıklarımızı da çöpe atmamız gerekmeyecek. Dönüştürücü kablo yeni modellerin kutusunun içinde de bulunacak ve ücret talep edilmeyecek.

İphone 7 ve İphone 7 Plus’ın en önemli özelliklerinden biri de toz ve su geçirmez yapıda olmasıdır. Apple‘ın ilk suya dayanıklı telefonu olan İphone 7 modelleri 1 metrede 30 dakika su geçirmeden durabiliyor.

Apple’ın yeni modelinin diğer özellikleri ise 32, 128 ve 256 GB depolama alanlı modellerin RAM’ları ise 2 GB olarak ayarlandı. Telefon 12 megapiksel kameraya sahip ve şarj süresi de yükseltildi. Roze altın, siyah, simsiyah, altın ve gümüş renklerle piyasaya sürülen bu yeni model çok tercih edilecek gibi duruyor.

Etiketler : ,

Yorum Yaz