Hızlı Makyaj Tüyoları

Güzellik kategorisine 14 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 1.841 defa okundu

Bayanların güzelliklerini ortaya çıkarma yollarından biri de makyaj yapmaktır. Bu yüzden hızlı makyaj yapmak her kadının isteğidir. Kusursuz bir makyaj için saatler harcayabilirler ya da sabah erkenden işe giderken kahvaltı yapmak yerine makyaj yapabilirler. Bunun gibi örnekler çok olduğundan makyaj konusunda zaman kazanmaya ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor. Saatlerini makyaja vermek istemeyenler için aşağıdaki yazıda sizin için hızlı makyaj tüyoları belirledik.

hizli-makyaj
Hızlı bir makyaj yapmak istiyorsanız öncelikle ilk adım olarak kesinlikle malzemelerinizi tanımalısınız. Malzemelerinizi soft olacak şekilde seçmelisiniz. Hızlı makyaj için koyu renkler tercih edilmemelidir, çünkü hatalar olabileceğinden çabuk kapanabilir renkler tercih edilmelidir. Koyu renkler hataları olduğu gibi göz önüne serdiği gibi, hatalarını kapatması da bir o kadar zor olacaktır.

Hızlı ve hafif bir makyajın en önemli faktörleri pudra ve allık kullanımıdır. Ten makyajını doğru yapmak için doğru renklerde pudra ve alık kullanımı gerekmektedir. Bu nedenle cilt tonunuzu iyi bilmeli ve sadece allık ile pudra değil, tüm malzemelerinizi buna göre seçmeniz gerekmektedir. Allık ve pudra kullanımında hafif ve yatay bir fırça kullanımı daha iyi bir seçim olarak görülmektedir. Hafif ve yatay fırça yardımıyla uygulamanızı nokta darbeleriyle yapıp dağıtın. Allık kullanımınızı ise kıyafetinize uygun olarak tercih edip elmacık kemiklerinizi hafifçe ortaya çıkarabilirsiniz. Bazı rujlar dokuları nedeniyle allık olarak kullanılabilmektedir. Nemlendiriciyi zemine uyguladıktan sonra allık için rujunuzdan da yardım alıp romantik bir görüntü yaratabilirsiniz.

allik-acik-renk

Göz Makyajı

Göz makyajı için koyu tonları tercih edebilirsiniz çünkü aynı zamanda dağıtarak far görevi görmesini de sağlayabilirsiniz. Hızlı bir göz makyajında eyeliner yerine göz kalemi tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Hata yapma riskini de azaltmış olacaksınız. Buğulu bir görüm ve renk farkını kapatmak için göz kapağınıza pudra yardımıyla gölge yapabilirsiniz. Rujunuzu da hafif tonlarda seçebilir ya da nemlendirici kullanabilirsiniz.

Makyaj hatalarınızı kulak çubuğu yardımıyla, ruj hatalarınızı ise parmağınızla düzeltebilirsiniz.

Etiketler : , ,

Yorum Yaz