Eyeliner Nasıl Sürülür

Güzellik kategorisine 17 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 2.564 defa okundu

Eyeliner çoğu kadının vazgeçilmez makyaj tamamlayıcısıdır. Fakat kolay eyeliner nasıl sürülür sorusuna her kadın cevap arar. Düzgün ve her iki göze eşit uygulandığı zaman gözlere oldukça çekici bir anlam katan eyelinerı gözlere çekmek bir meseledir.

eyeliner-nasil-surulur

Kadınlar genelde doğru ve eşit eyeliner çekememekten yakınıyorlar. Eğer siz de gözlerime eyeliner çekemiyorum, göz makyajımı bu yüzden sürekli bozuyorum, eyelinerı çekerken çok zaman kaybediyorum diyorsanız bu yazımız sorunlarınıza çözüm olacaktır. Doğru tekniklerle pratik bir şekilde eyeliner uygulamak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Eyeliner Çeşitleri

Öncelikle hangi tip eyeliner ile daha rahat çalışıyorsanız onu seçmelisiniz. Likit, kalem formlu, ince fırçalı veya dipliner fark etmez. Önemli olan hangisini kullanırken rahat ettiğiniz.

eyeliner-surme-cesitleri

Eğer kalem formlu bir eyeliner kullanacaksınız kalemin uç kısmının sert değil yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Yumuşak uçlu kalemler bir süre sonra sertleşme yapabilirler böyle bir durumda fön makineniz ile kalemin ucuna birkaç saniye sıcak hava tutun. Bu yöntem işe yarayacak ve kolay eyeliner çekebileceksiniz.

Eğer likit eyeliner kullanamıyorsanız önce kalem yardımı ile çekmek istediğiniz şekli belirleyip sonra üzerinden likit ile geçebilirsiniz.

Kolay eyeliner nasıl sürülür sorusunun cevabını arıyorsanız, eyeliner kuyruğu yapmak için kart kullanabilirsiniz. Kusursuz bir çizgi elde etmek ve tam manasıyla kedigözü görünümünü yakalamak istiyorsanız kart kullanarak eyeliner çizmek istediğiniz görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Herhangi bir kartı gözünüzün bittiği noktaya yerleştirip istediğiniz şekilde açı verdikten sonra çizginizi çekebilirsiniz.

eyeliner-kart

Düzgün ve kolay eyeliner çekmenin bir diğer püf noktası ise eyeliner çekeceğiniz zaman gözlerinizin dış köşesinden başlamaktır. İç taraftan yani göz pınarınızın olduğu kısımdan başlarsanız kalınlık ve kuyruk ayarlaması yapmanız zor olacaktır. Aslında eyeliner çekme işi biraz el pratikliği ile ilgilidir. Birkaç kez denemeden sonra zamanla çok daha rahat eyeliner çekebildiğinizin farkına varacaksınız.

Etiketler : , ,

Yorum Yaz