Doğal Zayıflamak İsteyenlere Öneriler

Sağlık kategorisine 2 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 1.688 defa okundu

Doğal zayıflamak günümüzde herkesin hayalidir. Fakat çağ fast food çağı olunca, spora da gereken vakit ayrılamayınca alınan kiloları vermek kilolarından şikâyetçi olan kişilerin doğal zayıflamasına engel oluyor. Kilo vermek için diyet türlerine, Diyet ürünlerine başvuru yapmakta gecikmeyenler doğal şekilde zayıflamayı ne yazık ki çok düşünmüyor. Oysaki doğal şekilde kilo vermek hem daha kolay hem de daha sağlıklı bir kilo verme şekli olarak karşımıza çıkıyor. Doğal şekilde zayıflamanın nasıl olduğunu merak edenler bu yazıyı okuyabilirler.

dogal-zayiflama

Doğal zayıflamak denildiğinde akla ilk gelen adımlardan biri öğün atlama değil öğünleri yarıya indirmek olmalıdır. Bu yöntem sizin sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlarken aynı zamanda da besinlerden fedakârlık yapmadan, tüm besinleri tüketerek vücudun gerekli olan mineral ve vitaminleri de almanızı sağlıyor.

Su İçerek Zayıflama

Bir diğer adım sıvı tüketme olarak biliniyor. Ancak gazlı içeceklerin de bir sıvı olduğunu düşünüp onların tüketimine yönelmekten bahsetmiyoruz. Sıvı denilince akla kesinlikle su gelmelidir. Su kalorisiz ancak minerallidir. Özellikle yemeklerden 10-15 dakika önce içeceğiniz su iştahınızı azaltacak ve yemeğe yumulmanızı engelleyecektir. Yemeklerden sonra içilen sadece Türk kahvesinin metabolizmayı hızlandırdığı gibi bir söylem olduğundan günde bir fincan sade kahve içmeniz faydalı olacak aynı zamanda unutkanlığınızı da azaltacaktır.

bitki-cayi-zayiflama

Bir başka adım da bitki çaylarıdır. Bazı bitki çayları içerdiği maddeler sayesinde vücutta oluşan ödemleri atarak yağları yakmanızı sağlayabilir. Kuş otu çayı, biberiye, maydanoz suyu, yeşil çay ve kayısı çayları bu tarz doğal çaylara örnek olarak verilebilir.

Ve de en önemlisi ve asla vazgeçmemeniz gereken şey spor yapmak olmalıdır. Salonlara gitmeden de spor yapabileceğinizi unutmayın günde en azından 45 dakika yapacağınız yürüyüş size çok faydalı olacaktır. Evde zumba da yapabilirsiniz ayrıca zumba hem kilo verdiriyor hem de eğlendiriyor. İşte sağlıklı bir hayat için doğal zayıflama bu kadar kolay hem de masrafsız.

Etiketler : , ,

Yorum Yaz