Çekici Ruj Nasıl Sürülür

Güzellik kategorisine 22 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 2.055 defa okundu

Kadınlar için dudaklarının görünümü oldukça önemlidir. Bu yüzden çekici ruj sürmek her kadının isteğidir. Bütün kadınlar buna bağlı olarak; bakımlı, doldun ve pürüzsüz dudaklara sahip olmak ister ve bunun için dudaklarına bakımlar uygularlar.

ruj-surme-teknikleri

Dudak bakımı aslında her kadının hatta erkeklerin de yapması gereken oldukça basit bir uygulamadır. Hazır alabileceğiniz dudak peelinglerinin yanı sıra dilerseniz biraz şeker, bal ve zeytinyağı ile dudak peeliginizi kendiniz hazırlayabilir, haftada en az bir kere dudaklarınıza peeling uygulaması yapabilirsiniz. Eğer bu tip şeylere zaman ayırmayı sevmiyorsanız dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızı dudaklarınızın üzerinde gezdirerek ölü derilerden kurtulabilirsiniz.

Çekici ruj sürmek ve dudaklarınızda çekici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız öncelikle dudaklarınızın kurumuş ve çatlak olmaması gerekiyor. Yani diyebiliriz ki çekici bir ruj sürmenin ve çekici bir dudak görünümüne sahip olmanın ilk şartı bakımlı dudaklara sahip olmaktır.

Bu ilk koşulu sağladıysanız sizlere vereceğimiz çok basit bir iki ipucu sayesinde çekici ruj sürebileceksiniz.

Ruj Rengi Seçimi

Rujunuzun rengi oldukça önemlidir. Öncelikle teninize yakışan renkleri kullanmanız daha hoş ve doğru bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Mevsimsel faktörleri de unutmamak gerek son bahar ve kış aylarına koyu renkler oldukça uygunken, bahar ve yaz ayları için daha soft renkleri tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.

ruj-secimi

Evet, bu tavsiyeler çekici bir görünüm elde etmenin ipuçlarıdır. Peki, çekici ruj sürmenin ipuçları neler?

Çekici bir ruj sürmek için tavsiyemiz dudak hatlarınızı yani dudak çizgilerinizi rujunuz ile aynı renge sahip olan bir dudak kalemi ile dudak çerçevenizi oluşturmanız. Bu sayede hem rujunuzu taşırmadan sürebileceksiniz hem de hatları net bir şekilde ortada olan dudaklara sahip olacaksınız. Bir diğer püf nokta ise rujunuzu bir ruj fırçası ile sürmeniz yönündedir. Bu sayede ruj dudaklarınızla çok daha kolay bütünleşecektir.

Etiketler : ,

Yorum Yaz