Beyaz Salon için Dekor Fikirleri

Dekorasyon kategorisine 4 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 2.438 defa okundu

Beyaz salon mu dekore etmek istiyorsunuz? Sizlere dekore etmek istediğiniz beyaz salonunuzla ilgili vereceğimiz birkaç tavsiyemiz var.

beyaz-salon-dekorasyon

Stilinizi yansıtacağınız beyaz salon hayal edin. Salonunuzun nasıl bir tarza sahip olmasını istediğinizi bir düşünün. İster beyaz bir salonda kontrast renkleri bir araya getirerek canlı ve göz kamaştırıcı bir ortam, isterseniz tamamen beyaz renklerden oluşan veya daha soft renklerin bir araya geldiği bir salon hayal edin. Tüm bu hayallerinizle ilgili fikirler sizler için yazdığımız yazımızda mevcuttur. Yazımızı okumaya devam ederek sizin için derlediğimiz alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

beyaz-salon-dekorasyon-2

Beyaz salon dekore etmek istiyorsanız öncelikle duvarları ele almak gerekiyor. Duvarlarınızı beyaza boyayıp mobilya tercihinde beyazı kullanırsanız salonunuz beyaz renge hâkim bir salon olacaktır. Bu etaptan sonra yapmanız gereken şey istediğiniz renklerdeki birkaç mobilya ve aksesuar ile salonunuza bir tarz katmak olacaktır. Başka bir renge yer vermeden oluşturacağınız salon soğuk bir etki yaratacaktır. Soft bir tarz düşünüyor ve farklı renkleri dekorasyona dâhil etmek istemiyorsanız beyazın tonlarından oluşan bir aksesuar ve birkaç parça mobilya ekleyebilirsiniz.

siyah-beyaz-salon-dekorasyonu

Beyaz Salon ve Işıklandırma

Ayrıca beyaz salonda yapacağınız ışıklandırma çok önemlidir. Beyaz ışık kullanırsanız buz gibi bir ortam yaratırsınız. Tavsiyemiz gün ışığı ve sarı ışıklar kullanmanızdan yanadır.

Daha renkli bir ortam yaratmak istiyorsanız birkaç parça eşyanızı ve aksesuarlarınızı dilediğiniz renklerde seçerek ve bu öğeleri bir araya getirerek oldukça canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Dilerseniz beyaza en çok yakışan renklerden bir tanesi olan siyahı kullanarak salonunuzda derin bir kontrast yaratabilirsiniz. Siyah ve beyaz bir araya geldiğinde oldukça asil bir görünüm oluşturur.

Bir başka alternatif ise ahşap detaylar, beyaz ve ahşabın dillere destan uyumunu salonunuza uyarlayabilir şık, rahat ve konforlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Etiketler : ,

Yorum Yaz