2016 Yılı Orta öğretim KPSS Sınav Yerleri Belli Oldu

Genel kategorisine 14 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 1.800 defa okundu

20 Kasım 2016 Pazar günü saat 10:00’da yapılacak olan orta öğretim KPSS sınav yerleri belli oldu. Sınava girecek olan vatandaşlarımız KPSS sınav giriş belgesini aşağıdaki linkten indirip yazdırabilirler.

kpss-sinav-yerleri

9-24 Ağustos tarihleri arasında kayıtları yapılan, 20 Kasım 2016 Pazar günü saat 10:00’da yapılacak olan, orta öğretim KPSS sınavına girecek adaylar için sınav yerleri nihayet açıklandı. Sınava girecek adaylar aşağıdaki linkten aday işlemleri sistemine giriş yaparak sınava giriş belgesinin dökümünü alabilirler.

KPSS sınav yerinizi öğrenmek için tıklayın.

Şifresini unutan adaylar yine aşağıda verdiğimiz linkten giriş yapıp şifre yenileme işlemini yapabilir.

KPSS aday işlemleri şifrenizi yenilemek için tıklayın.

Şifre yenileme bilgilerini unutan adaylar da aşağıda verilen linkten E-devlet şifresini kullanarak sisteme giriş yapabilir.

E-Devlet şifreniz ile KPSS sınav giriş belgenizi almak için tıklayın.

2016 Yılı Orta Öğretim KPSS Sınavında Yanınızda Olması Gereken Belgeler

Sınava girecek olan adayların yanında;

  • Sınav giriş belgesi
  • Nüfus Cüzdanı (Nüfus cüzdanında kesinlikle TC kimlik numarası ve adayın kimliğindeki fotoğraf yeni çekilmiş olmalıdır.)
  • T.C. vatandaşı olmayan adaylar için süresi geçmemiş pasaport, pasaportu olmayan KKTC vatandaşları için de fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC kimlik kartı

Kesinlikle olmalıdır. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır.

Katılımın çok fazla olacağı beklendiğinden, KPSS orta öğretim sınavına girecek adaylar sınav yetkilileri tarafından çok yüksek denetime tabi tutulacaktır. Hiçbir elektronik alet, içecek(su harici tüm içecekler yasaktır), müsvedde kağıt, sigara, çakmak, tesbih, metal olan materyaller(kemer haricinde), pergel, cetvel vb. malzemeler kesinlikle sınav salonuna alınmayacaktır. İlaç kullanan adaylar, reçete ve doktordan aldıkları raporu göstererek kullandıkları ilacı sınav salonuna sokabilirler.

Etiketler : , ,

Yorum Yaz